Oprogramowanie Subiekt GT jest skierowane do wszystkich firm, które chcą kompleksowo usprawnić prowadzenie handlu internetowego. Ten intuicyjny system, dziękie nieustannie wprowadzanym udoskonaleniom oraz możliwości integracji z innymi programami, świetnie sprawdzi się do kontrolowania wszystkich transakcji. Często jednak możliwości programu nie są w pełni wykorzystywane. Dowiedz się, jakie możliwe błędy popełniasz.

Brak hasła lub udostępnianie go innym

 

W przypadku większej firmy, w której dostęp do bazy Subiekta GT ma nie tylko jedna osoba, ważne jest ustawienie hasła do logowania. Brak hasła może nieść za sobą ryzyko zmiany danych, które nie powinny nastąpić, a doszło do nich nieświadomie. Każdy program wymaga zabezpieczenia, ale nie tylko po to, by nikt niepowołany nie wykradł nam danych.

Nawet współpracownicy na swoich indywidualnych komputerach mogą przez przypadek zmienić informacje o rodzaju płatności czy wysokości przedpłaty. Taka zmiana skutkuje chaosem w firmowych finansach, które mogą narazić przedsiębiorstwo na generowanie dodatkowych kosztów. Identyczne lub znacznie większe konsekwencje może nieść za sobą udostępnianie jednego hasła wielu pracownikom. Wszelkie zmiany w programie są przypisywane do jednego konta, więc odpowiedzialność za pomyłki będzie ponosiła ta osoba, która udostępniła swoje dane logowania.

Kiedy posiadamy swoje indywidualne hasło, nasz pracodawca może mieć wgląd we wszystkie zmiany, jakie zostały przez nas wprowadzone w dokumentach magazynowych czy kasowych. Subiekt GT posiada wbudowaną funkcję szpiega. System pozwala na śledzenie zmian oraz ich rejestrowanie. Pracodawca będzie miał podgląd do informacji o dacie i godzinie dokonania zmian, nazwie użytkownika i stanowiska, z którego ich dokonano.

Określenie uprawnień użytkowników 


W podstawowej konfiguracji Subiekta GT każdy użytkownik ma podobne uprawnienia. Wyjątkiem może być szef, który dzięki dostępowi do obsługi słownika personel ma możliwość zdefiniowania uprawnień dla każdego z pracowników. Pozwoli to ograniczyć dostęp do edycji dokumentów – niektóre moduły nie są wymagane na danym stanowisku. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można uniknąć wprowadzenia przypadkowych i nieumyślnych zmian w stanie rachunków czy zasobach magazynowych.

Brak prawidłowej konfiguracji 


Chcesz wykonać konkretne zadanie, ale żeby to zrobić, musisz przeklikać kilka kolejnych okienek, które wciąż pojawiają się na Twoim monitorze? Jeśli nie chcesz tracić czasu na bezużyteczne czynności za każdym razem, gdy uruchamiasz program, świetnym rozwiązaniem będzie włączenie funkcji zautomatyzowanego uruchamiania i logowania. Wystarczy skorzystać z programu serwisowego, gdzie zdefiniujemy ustawienia, a Subiekt GT będzie uruchamiał się automatycznie codziennie, bez konieczności czekania na wskazanie użytkownika i wpisanie hasła logowania.

Zakładka nowości przy uruchamianiu Subiekta GT  


Brak konfiguracji wiąże się również z otwieraniem się zakładki z nowymi funkcjami za każdym razem, gdy zostanie zainstalowana nowa wersja Subiekta. Informacja o nowych możliwościach programu jest niezwykle ważna i warta zapoznania się z nią, jednak nie zawsze mamy czas, by czytać o niej od razu. Z drugiej strony, nie warto też tego odwlekać w nieskończoność. Gdy już zapoznamy się z informacjami zawartymi w zakładce, warto kliknąć opcję nie pokazuj informacji przy następnym rozpoczęciu pracy.